Print this post Print this post

Сутінки та погибель Муамара аль-Каддафі

664 words

English original here

Полковник Муамар аль-Каддафі правив Лівією 42 роки. Він здобув владу шляхом військового перевороту проти короля Лівії Ідріса, по суті сатрапа міжнародного капіталу, котрий був гарантом того, що використання нафтових ресурсів країни збагатить закордонні нафтові компанії і його самого, але не лівійський народ.

Каддафі змусив нафтові компанії поділитись їхнім багатством з народом Лівії. Він засновував школи, лікарні та виробничо-технічну базу. Грамотність, охорона здоров’я та очікувана тривалість життя перебували на піднесенні. Проте він не хотів, щоб лівійців поглинули лінощі і розклад, як це сталось з громадянами країн Перської затоки. Він постійно нагадував лівійцям, що запаси нафти одного дня вичерпаються, і їм доведеться працювати для набуття самодостатності.

Каддафі видававсь західним людям божевільним, але його політична філософія та діяльність були насправді досить цілісними: він відкидав гомогенізовану сучасність. Він вбачав в капіталізмі й комунізмі одну й ту ж сутність за їхній матеріалізм, глобалізм і знищення відмінностей. Він виступав за третій шлях в якому традиційні форми життя, які суть не викорінимо багатоманітні і чіткі, могли б підкорити сучасність. Він надавав фінансову підтримку національно-визвольним угрупованням, на зразок Організації визволення Палестини та Ірландської республіканської армії. Він підтримував антиглобалістські рухи та їх очільників, на зразок Уґо Чавеса. Йому подобалось втерти носа Штатам. Після падіння СРСР, він робив все, що могло б зашкодити постанню однополярного «pax Americana». Він був націоналістом, як і будь-який вождь, якому намагаються накинути на шию універсалістську релігію.

Каддафі скоїв багато злочинів. Він дозволяв собі багато дорогих капризів. Він мав жахливий смак.

Проте Лівія могла б перебувати в мирному стані, а не в руїнах, можливо б і сам Каддафі був би живим і на своїй посаді донині, якщо б він не зробив однієї фатальної помилки: не почав бавитись в «лапочку» з Америкою. Після сумнозвісного 9 вересня 2001 року, він почав ділитись розвідінформацією про «Аль-Кайду» зі Штатами. Він погодивсь припинити розробку ядерної зброї, хоча тільки ядерні засоби стримування суть єдиним шляхом збереження незалежності в теперішньому світі. Він катував мусульман на догоду США та Великобританії, даючи їм можливість, з типовим англо-талмудичним лицемірством, зберігати претензії на законність.

Він звертався до Кондолізи Райс як «Ліза, Ліза, Ліза» та клявся, що «любить її», наче якийсь, одержимий кінозірками, перукар, а не поважний керівник держави. Можливо, це була промова для «Inside Edition». Наскільки я знаю, він ніколи не сидів на вечірніх політичних шоу чи на шоу Опри.

Протягом всього його правління, Каддафі водночас любили і ненавиділи. Любили за покращення добробуту людей та за його нестримно ексцентричну харизму, а боялись за жорстоке обходження з його ворогами. Однак, коли тебе бояться, владу утримати можливо. І це допомагає, насправді. Не можна однак залишатись біля владного керма, будучи постійно зневаженим. Саме плазуючи перед Америкою, Каддафі зневажив сам себе в очах власного народу.

Перебування в статусі американської курви могло б відшкодувати Каддафі втрату поваги з боку власного народу, якби це принаймні гарантувало наявність відданого друга та стабільного союзника. Але Америка не здатна на таку дружбу. Всі союзи, звісно ж, суть умовними на службі власним інтересам всіх сторін. Але Америка повністю віддана інфантильним припадкам моралістичного ентузіазму, який бере гору над всіма міркуваннями національних інтересів. Американське керівництво справді вірить у власне гімно.

То ж коли весь арабський світ був закиданий інтернет-повідомленнями про «демократію», «зміни» та скидав «диктаторів», всі розрахунки національних інтересів, весь реалізм щодо планів демократії в арабських країнах, навіть найвище благо (тобто національні інтереси Ізраїля) замайоріли у вікні. Каддафі був змушений піти під цілодобовим шквалом ліберального благочестя та бомб.

Я не знаю чи шкодував колись Каддафі за свою відкритість «Заходу», але його смілива поведінка перед самим кінцем, практично повернула повагу до нього в моїх очах.

Ці уроки мають бути ясними для інших керівників арабських країн, на яких націлені ті ж самі сили: можна дозволити собі бути страшним і ненависним, але ніхто не може ризикувати стати зневаженим в очах власного народу, шукаючи дружби зі Штатами. США, більш того, хиткий і безтолковий друг, недостойний того, щоб заради нього відправляти власний народ на судилище. Існує тільки єдиний шлях для гарантування власної безпеки в цьому світі, шлях обраний Північною Кореєю та Іраном. Ядерний засіб стримування – єдина запорука суверенітету, яка ще лишається на цій планеті.

Source: http://ntz.org.ua/?p=3268

This entry was posted in North American New Right and tagged , , , , , , , , . Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared.
 
Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.
 
Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Our Titles

  White Identity Politics

  Here’s the Thing

  Trevor Lynch: Part Four of the Trilogy

  Graduate School with Heidegger

  It’s Okay to Be White

  Imperium

  The Enemy of Europe

  The World in Flames

  The White Nationalist Manifesto

  From Plato to Postmodernism

  The Gizmo

  Return of the Son of Trevor Lynch's CENSORED Guide to the Movies

  Toward a New Nationalism

  The Smut Book

  The Alternative Right

  My Nationalist Pony

  Dark Right: Batman Viewed From the Right

  The Philatelist

  Novel Folklore

  Confessions of an Anti-Feminist

  East and West

  Though We Be Dead, Yet Our Day Will Come

  White Like You

  The Homo and the Negro, Second Edition

  Numinous Machines

  Venus and Her Thugs

  Cynosura

  North American New Right, vol. 2

  You Asked For It

  More Artists of the Right

  Extremists: Studies in Metapolitics

  Rising

  The Importance of James Bond

  In Defense of Prejudice

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Reuben

  The Node

  The New Austerities

  Morning Crafts

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Gold in the Furnace

  Defiance