Print this post Print this post

Novinári klamú a ľudia zomierajú

James Foley, Aleppo, July, 2012, with his weapon of choice

James Foley, Aleppo, July, 2012, with his weapon of choice

697 words

English original here

Mojimi prvotnými reakciami na popravu amerického novinára Jamesa Foleya islamistickými militantmi boli zdesenie a pobúrenie. Moje pocity sa však zmenili, keď som sa o Foleyho práci dozvedel viac. Gregory Hood píše:

„Foley svojou prácou sledoval špecifickú agendu, keďže sa pokúšal odhaliť ,zverstvá’ Asadovho režimu a podporiť ,demokratické’ hnutie. Možno pracoval na voľnej nohe, ale jeho pohľad na svet bol mimoriadne predvídateľný a pro-systémový. Patril k tým, ktorí otázku rasy, náboženstva a identity riešia v hre, kde dobrí rovnostárski demokrati bojujú proti zlým reakcionárom.

Bol bleskovo rýchly v pritiahnutí kritickej pozornosti k takým incidentom, ktoré by média nazvali islamofóbnymi, ako napr. keď mal jeden americký vojenský dôstojník kritické komentáre na adresu islamu počas školenia o terorizme. Písal články, ktoré by sme považovali za paródiu ako jeden, kde si kladie otázku, či je pravicový terorizmus rovnakou hrozbou ako Al-Káida. Okrem toho agresívne a neustále pretláčal intervenciu Severoatlantickej aliancie v Sýrií a zbrojenie opozície voči Asadovi…“

V krátkosti povedané, Foley aktívne podporoval zničenie Asadovho režimu a ozbrojenú podporu anti-asadovských skupín, ktoré majú na svedomí smrť nespočetného počtu nevinných- a práve jedna z takýchto skupín mu usekla hlavu.

Takže nakoniec tu predsa len zaúčinkovala vyššia moc.

Extrémisti z ISIS sú stále divokí. Sú destiláciou všetkého zlého a skazeného v islame. Za ich činom síce stáli zlé motívy, ale v tomto prípade urobili správnu vec.

V občianskej vojne v Sýrií zahynulo už takmer 200 000 ľudí a k tejto vojne by nikdy nedošlo, ak by Spojené štáty neboli ochotné likvidovať nepriateľov Izraela na objednávku organizovanej židovskej komunity, ktorá ovláda túto krajinu.

James Foley nebol tvorcom takejto politiky, ale bol viac než jej pasívnym podporovateľom. Nebol možno generálom, ale bol ochotným pešiakom v službách judeo-americkej stratégie zvrhnutia sekulárnych nacionalistických arabských lídrov ako Saddám Husajn, Muammar Kaddáfí a Baššár al-Asad- v prípade posledných dvoch menovaných i za pomoci islamistických militantov, vrátane Al-Káidy a ISIS.

Na Blízkom východe nebude nikdy liberálna demokracia a podpora skupín ako Al-Kaída, ISIS a Moslimské bratstvo rozhodne k liberálnej demokracií nepovedie. V to najlepšie, čo môžeme v tomto regióne dúfať, sú sekulárni autoritatívni nacionalistickí lídri ako Saddám, Kaddáfi a Asad. Takéto režimy sú tiež ďaleko lepšie pre voľnomyšlienkárov, ženy a náboženské minority, ktoré bývajú prenasledované islamistami.

Lenže americká zahraničná politika nie je určovaná americkými záujmami, ani arabskými, ale židovskými. Sekulárne arabské režimy sú silné a prosperujúce a Izrael nechce mať silných a prosperujúcich nepriateľov. Preto musia byť zničené. Nenahradíme ich však „demokraciou“, pretože to je jednoducho nemožné. Výsledkom bude chaos a ten tu presne i máme.

James Foley pravdepodobne nikdy nezastrelil, nesťal, nepochoval zaživa, neukameňoval alebo nejedol mäso žiadneho Sýrčana. Ale tým, že podporoval falošné správy ospravedlňujúce vojnu proti Asadovi nesmie i on zodpovednosť za tieto zverstvá, pričom pravdepodobne môžeme k nim pridať aj zverstvá spáchané v Iraku. Foley mal krv na svojich rukách, preto jeho smrť uspokojuje môj zmysel pre spravodlivosť.

Je škoda, že viac podobných propagandistov nezomrie. Môže to prispieť k zodpovednejšiemu spravodajstvu. A ako pri každej vojne, je škoda, že sú to pešiaci a nie generáli, ktorí sa stanú terčom útoku. Pretože by sme mohli žiť v lepšom svete, ak by vojnoví štváči ochutnali teror, deštrukciu a smrť, ktorú spôsobujú ostatným.

Keď sa William Pierce pýtal „kto ovláda Ameriku?“ jeho odpoveďou nebol prezident, kongres a súdnictvo, ale vlastníci spravodajských a zábavných médií. Sú to práve média, ktoré formujú vedomie a hodnoty verejnosti, môžu vyzdvihnúť i potopiť akéhokoľvek politického lídra, rovnako ohlasujú vládnucu ortodoxiu, podporujú hystériu kvôli ich honom na čarodejnice a „križiackym výpravám” a odhaľujú a ničia svojich oponentov. Nie sú neutrálne, ani nevinné, a ani neuplatňujú slobodu slova ( tú aktívne odopierajú svojim odporcom).

Nepriateľskí novinári sú legitímnym cieľom vo vojnových zónach. A keďže novinári bojujú bez uniforiem, pod falošnými zámienkami a za použitia lží, tak je odôvodniteľné k nim pristupovať ako k partizánom a špiónom, nie ako k vojakom. Ak ISIS a ďalšie džihádistické zoskupenia budú pokračovať v takomto „odmeňovaní“ novinárov na Blízkom východe, tak možno prídu na iné myšlienky pokiaľ ide o lži, ktoré rozširujú a agendy, ktorým slúžia. Možno raz prídu na iné myšlienky aj pokiaľ ide o ich rolu pešiakov vo vojne proti bielym, ktorá prebieha v Amerike.

Source: http://othala.deliandiver.org/2015/01/novinari-klamu-a-ludia-zomieraju/

Post a Comment

Your email is never published nor shared.
 
Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.
 
Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Our Titles

  White Identity Politics

  The World in Flames

  The White Nationalist Manifesto

  From Plato to Postmodernism

  The Gizmo

  Return of the Son of Trevor Lynch's CENSORED Guide to the Movies

  Toward a New Nationalism

  The Smut Book

  The Alternative Right

  My Nationalist Pony

  Dark Right: Batman Viewed From the Right

  The Philatelist

  Novel Folklore

  Confessions of an Anti-Feminist

  East and West

  Though We Be Dead, Yet Our Day Will Come

  White Like You

  The Homo and the Negro, Second Edition

  Numinous Machines

  Venus and Her Thugs

  Cynosura

  North American New Right, vol. 2

  You Asked For It

  More Artists of the Right

  Extremists: Studies in Metapolitics

  Rising

  The Importance of James Bond

  In Defense of Prejudice

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Reuben

  The Node

  The New Austerities

  Morning Crafts

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Gold in the Furnace

  Defiance