Print this post Print this post

Kostel plný

722 slov

English original here

Zrovna jsem doposlouchal rozhovor Grega Johnsona s Markem Dyalem na rádiu Counter-Currents. Dyalova pouť od samolibého antirasistického skejťáckého pankáče a fanouška Public Enemy, přes studenta černošských studií až k nieztzscheánskému skinheadskému fašistovi je pro mě zároveň fascinující i povědomá.

Staré rčení pravičáků říká něco v duchu, že „i když jsme rádi, když do kostela přijde i obecní děvka, řekneme jasné ‚ne‘, pokud by chtěla vést kázání.“ Myslím, že to někdo použil i v souvislosti se mnou – a pokud se to zatím nestalo, jistě by k tomu dojít mohlo.

Rozhodně nejsem „rozený pravičák“. Vyrostl jsem na MTV, jako všichni mí vrstevníci – možná kromě těch mennonitů z farmy za městem. Když jsem odešel do New Yorku na uměleckou školu, první autorské čtení, které jsem v životě viděl, bylo z knížky Camilly Pagliaové Vamps and Tramps. Jako kluka z venkova mě fascinoval bizarní performance art, Jean-Paul Gaultier, budoucnost a všechno další, co se zkraje devadesátek zdálo NOVÉ a vzrušující.

Chodil jsem do klubů a šňupal tam koks z pěsti extravagantního vraha, který se později stal mým mentorem a zaměstnavatelem. Bylo to místo a moment v čase – těsně před Giulianim – o nic míň dekadentní a hříšné než výmarský Berlín.

Teprve když jsem se přestěhoval do Los Angeles a vedl tam kancelář návrháře interiérů z Beverly Hills, jsem si plně uvědomil, jak groteskní a zlý dnes je (a možná odjakživa byl) americký sen. Chvíli mi trvalo zasadit všechno na správné místo, přečíst si i jiné věci, promyslet odlišné myšlenky a pochopit, co všechno že je vlastně špatně. Když jsem nedávno připravoval druhé vydání své prvotiny, bylo mi trochu stydno nad tím, jak liberální – jak liberační – je. Pořád se učím a přemýšlím – což by myslící lidé měli dělat celý život.

Není to tak dávno, co Američané žili v patriarchální civilizaci řízené bělochy-muži a převážně pro ně. To jsem ale už nezažil a nevzpomínám si tak na autentickou Tradici předků v evolovském slova smyslu s velkým „T“. Jsem dítě své doby. Jsem Američan, člověk moderní, kapitalistické, feministické technokracie, v níž jsou skoro všechna někdejší tabu přípustná a Bůh se stal zcela volitelnou možností. Jsem produkt osvícenství a materialismu a VĚDY!

Mainstreamoví liberálové zcela dogmaticky věří, že veškerá opozice zprava vychází od zaostalých, izolovaných a nevzdělaných křupanů a cynických zazobaných kapitalistických válečných štváčů, kteří jižanské good ole boys popichují do válek za mořem a vykrmují v Chick-Fil-A (jižanský ekvivalent McDonald’s, pozn. DP). Problém podle nich spočívá v tom, že pravice prostě zatím jen nevyslechla dostatečné množství liberálního evangelia – a proto je mimo.

Souhlasím s Kurtagićem a Duginem že „Zápaďané automaticky přemýšlí v liberálních pojmech a považují za samozřejmost, že nikdo duševně zdravý, rozumný a vzdělaný by nemohl smýšlet jinak. Obviňují tak protivníky z ideologického smýšlení, aniž by si uvědomovali ideologický původ svých vlastních výchozích domněnek.“ Příslušníci „Apple generace“ se zřejmě nemýlí, když „konzervativce“ považují jen za trochu pomalejší liberály, kteří by rádi postupovali kupředu „trochu pomaleji, nebo dokonce udělali pár kroků zpět“.

Všichni jsme se narodili v liberálním bordelu, dopřávali si jeho neřestí a okusili jeho hříchů. Rozdíly mezi námi spočívají v míře a skladbě hříchů. Čistota není nic než póza, hra plná obviňování v duchu „jsem čistší než ty“.

Old boys kluby – ocelová pěst chránicí mužnost, hierarchii a řád – přežívá nanejvýš jako duch zašlého patriarchátu. Stará pravice je strašidelná pohádka před spaním pro malé kluky, holky a rasově smíšené trans osoby.

Jakákoliv americká nová pravice nutně bude muset vzejít z dusivé břečky liberalismu a – lapajíc po dechu – zvolat: „UŽ DOST!“

Jakákoliv smysluplná americká nová pravice bude víc revoluční než reakcionářská.

Jakákoliv smysluplná americká nová pravice bude tvořená horlivými konvertity k staronové víře, lačnými po náboženském zážitku jako při kázání v improvizovaném stanu. Nová pravice tedy nevyhnutelně bude kostelem plným starých kurev, které kážou zbrusu nová kázání. Nebude to stará dobrá víra. Ne tak docela. Bude muset být souostrovím kultů, které mávají svíčkami, odříkávají modlitby a přinášejí velkolepé a krvavé oběti, aby tak přivedly na svět úplně nový věk.

Objeví se spousta příběhů o obrácení, o tom jak muži a ženy našli novou víru – tolik, že brzy začnou nudit a opakovat se. Jednou z hlavních překážek pak bude vyhnout se uváznutí v těchto metanarativech konverze – „coming-outových“ příbězích – a najít pro nové konvertity konstruktivní cestu: a někdy se jako ti nejvhodnější k tomu obrátit liberalismus proti sobě samému mohou ukázat jeho někdejší kněží.

Překladatel: Tomáš Kupka

Source: https://deliandiver.org/2017/10/kostel-plny-devek.html

This entry was posted in North American New Right and tagged , , , , , , . Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared.
 
Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.
 
Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Our Titles

  White Identity Politics

  The World in Flames

  The White Nationalist Manifesto

  From Plato to Postmodernism

  The Gizmo

  Return of the Son of Trevor Lynch's CENSORED Guide to the Movies

  Toward a New Nationalism

  The Smut Book

  The Alternative Right

  My Nationalist Pony

  Dark Right: Batman Viewed From the Right

  The Philatelist

  Novel Folklore

  Confessions of an Anti-Feminist

  East and West

  Though We Be Dead, Yet Our Day Will Come

  White Like You

  The Homo and the Negro, Second Edition

  Numinous Machines

  Venus and Her Thugs

  Cynosura

  North American New Right, vol. 2

  You Asked For It

  More Artists of the Right

  Extremists: Studies in Metapolitics

  Rising

  The Importance of James Bond

  In Defense of Prejudice

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Reuben

  The Node

  The New Austerities

  Morning Crafts

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Gold in the Furnace

  Defiance