Print this post Print this post

«Корінні мешканці?» Та як ви посміли?

616 words

English original here

Жодна людина не може бути більш сліпою, ніж та яка відмовляється бачити. Я недавно загадав цей вислів, читаючи довгу викривальну промову одного класичного науковця-пенсіонера [1].

Користаючись із статусу, привілейованого в Франції, і навіть в Сполучених штатах, де він викладав у поважних університетах, цей добрий професор насміхався над терміном, обраним його співвітчизниками, котрі називали себе «корінними мешканцями» або «автохтонами», тобто як каже грецька етимологія, народженими від собі подібних, тієї ж крові та тієї ж землі.

«В середині XVI століття до нашої ери», пише автор, «в невеличке місто-державу в Греції вселився вірус «гіпертрофії власного Я» – «жахлива епідемія», додав професор у відставці. Задумайтесь: ця епідемія «полягала в заснуванні щорічної церемонії на якій промовець, вправний в похоронних промовах, оспівував безсмертну славу афінян перед могилами полеглих у війнах». А й справді, що за безглузда ідея, звеличувати славу міста та загиблих у війні! Ця тривожна «гіпертрофія власного Я» навіть привела афінян до спорудження жалюгідних мармурових пам’яток, на зразок Парфенону, які витримали тисячоліття й різноманітні загарбання заради вічного захвату бовдурами подібними до нас. Це також привело їх до зведення інших посередніх пам’яток – пам’яток духу (передача Гомерових поем, винайдення філософії, трагічної драми та історичних досліджень), що живлять нас і по цей день, і які на подив дивакуватого професора ми й досі цитуємо. Весь цей спадок й справді таки бісить.

І ось гідний жалю приклад! «[Французькі] історики 1880-х років почали писали історію Франції, що постала з самої себе». Шкандаль! І це ще не все: «Чисто як монахи, які в XII століття винайшли «християнський цвинтар», де немає місця євреям, безбожникам, чужинцям та іншим невірним, вони [історики] продовжують дотримуватись переконання, від однієї республіки до іншої, що ми суть нащадками померлих, зокрема наших померлих, з доісторичних часів. Ці «великі історики» [зверніть увагу на лапки] ручаються за них». Який жаль!

Як повіриш нашому відставному науковцю, у Франції ідея національної ідентичності, яка, виходить, прийшла до нас з Афін та Древньої Греції – витає нині в повітрі. Це одкровення переповнює його горем.

Звісно ж, як недоречно, сівши на дедалі більші глобальні фінансові потоки, зазвичай вигідні, заохочувати до чогось протилежного цих «кочівницьким» почуттям, вживаючи його слова. Природно, що легко бути «кочівником», коли подорожуєш тільки найгарнішими місцями світу, коли всі витрати оплачено, оповитий незліченними челядниками, приставленими для зручності та безпеки.

Без сумніву, останній французький «автохтон», який не знайшов засобів чи можливості втікти, наприклад з Вільєр-ле-Беля після погромів листопада 2007 року також був би не проти стати «кочівником» такого типу. Але його становище бідного, старого або ж покинутого «автохтона» не дає йому це зробити. І що за миленька назва «Вільєр-ле-Бель». «Автохтонна» назва, що нині звучить з відлунням жорстокої іронії.

Ви можете спитати, чому я говорю про такі речі? Тому що історик мусить також брати до уваги і не бути сліпим щодо того, що твориться на його очах. Це урок Марка Блоха, сучасника і жертви катастрофи 1940 року. Він визнав, що його роботи призвела до не усвідомлення важливості продій його часу. «Це було хибним розумінням історії… Ми віддали перевагу самоув’язненню в нервовій тиші наших кабінетів… Чи ж не були ми завжди хорошими громадянами?»[2]. Я не можу заперечити, що цей випадок лишив мене байдужим.

І якщо людина не являє собою повного ідіота, перед нею постане питання: чому прагнення до ідентичності (бути свідомим, ким ти є, на кожному рівні свого існування, між подібними собі) є похвальним для чорних американців, китайців, арабів, ізраїльтян, уйгурів, турків чи габонців, але злочинним для європейців та французів?

Нині, це саме те питання на яке слід дати відповідь.

Примітки

1. Marcel Detienne, в часописі Le Monde, 12-13 липня 2009 року, під заголовком: “La France sans terre ni mort” [Франція без землі та мертвих].

2. Marc Bloch, L’Etrange défaite (Editions Francs Tireurs, 1946), ст. 188. Покаявшись у своїй попередній відірваності, великий історик долучився до Опору. Відтак, був схоплений та розстріляний в червні 1944 року.

Source: http://ntz.org.ua/?p=3132

 

This entry was posted in North American New Right and tagged , , , , , . Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared.
 
Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.
 
Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Our Titles

  White Identity Politics

  Here’s the Thing

  Trevor Lynch: Part Four of the Trilogy

  Graduate School with Heidegger

  It’s Okay to Be White

  Imperium

  The Enemy of Europe

  The World in Flames

  The White Nationalist Manifesto

  From Plato to Postmodernism

  The Gizmo

  Return of the Son of Trevor Lynch's CENSORED Guide to the Movies

  Toward a New Nationalism

  The Smut Book

  The Alternative Right

  My Nationalist Pony

  Dark Right: Batman Viewed From the Right

  The Philatelist

  Novel Folklore

  Confessions of an Anti-Feminist

  East and West

  Though We Be Dead, Yet Our Day Will Come

  White Like You

  The Homo and the Negro, Second Edition

  Numinous Machines

  Venus and Her Thugs

  Cynosura

  North American New Right, vol. 2

  You Asked For It

  More Artists of the Right

  Extremists: Studies in Metapolitics

  Rising

  The Importance of James Bond

  In Defense of Prejudice

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Reuben

  The Node

  The New Austerities

  Morning Crafts

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Gold in the Furnace

  Defiance