Print this post Print this post

Iracká kríza

ISIS870 words

English original here

Rozloženie Iraku je pre bielych nacionalistov dôkazom starého nemeckého príslovia “Schadenfreude ist die schönste Freude” (Škodoradosť je najväčšia radosť). Prečo? Lebo sme mali v mnohom pravdu a povedali sme im to. 

Saddámov Irak nebol hrozbou pre Spojené štáty. Za vlády Saddáma nebola v Iraku žiadna al-Kaída. Dnes odnož al-Kaídy kontroluje jednu tretinu krajiny. Americká vojna v Iraku bola založená na klamstvách uvarených a propagovaných Židmi a ich prisluhovačmi, aby prinútili USA utratiť viac ako 2 bilióny dolárov a bezpočet životov kvôli zničeniu jedného z nepriateľov Izraela.

Myšlienka demokratizácie Iraku bola hlúposť, pretože Iračania nie sú národ, ale iba zmes kmeňov rozdelených náboženstvom (suniti, šiíti, kresťania) a etnicitou (Kurdi, Arabi, Turkméni). Takúto spoločnosť môže udržať pokope jedine diktátor a kvôli nedôverčivej, nepotistickej kultúre Iraku takáto diktatúra nevyhnutne povedie k imperiálnej vláde diktátorovho kmeňa a náboženskej skupiny nad zvyškom krajiny. Taká je pravda o režime Saddáma Husseina a to isté platilo i pre “demokratický” režim šiítskeho šovinistu Nourika al-Malikiho.

Irak je ukážkový príklad zlyhania etnickej a náboženskej diverzity v jednom štáte. Všetky multikulturalistické, pacifistické, jedno-svetové, kozmopolitné a imperialistické hazardy vedú k nenávisti a krviprelievaniu. Preto je jediným realistickým základom pre mier a ľudské bratstvo – v obmedzenom rozsahu, ktorý je reálny – etnonacionalizmus: vytvorenie homogénnych spoločností pre všetkých ľudí pozdĺž etnických, kultúrnych a náboženských (keďže islam je zo svojej podstaty politickým náboženstvom) línií.

Preto je najlepším výsledkom pre Irak rozdelenie: Kurdi si zaslúžia svoj vlastný štát na severe a arabské teritórium musí byť rozdelené medzi sunitov a šiítov. (Ostatné etnické a náboženské skupiny sú príliš malé na to, aby dúfali v niečo viac než toleranciu). Takéto rozdelenie by sa mohlo uskutočniť systematickým, pokojným a humánnym spôsobom, ak by bol náš svet ovládaný etnonacionalistickými princípmi. Avšak tento svet je ovládanými zlými a bláznivými ľuďmi, takže takéto rozdelenie bude dosiahnuté skrz chaos, vojnu a nevýslovnú krutosť. Ale k rozdeleniu tak či tak dôjde. (ISIS sa pravdepodobne zastaví a šiítska armáda sa zomkne, keď boje zasiahnu šiítske oblasti).

Samozrejme, že blbci vo Washingtone nič nechápu. Napríklad Hillary Clintonová, ktorá sa očividne chce stať irackou prezidentkou, zbožne vysvetľovala, že Maliki a šiítska majorita by sa mali snažiť byť viac inkluzívni k menšinám. Veď všetci bieli Američania dobre vedia, že nerecipročné gestá dobrej vôle voči rozzúreným menšinám sú kľúčom k budovaniu utópie.

ISIS tiež dokazuje ďalšiu pointu, v ktorej mali bieli nacionalisti pravdu, a síce, že história je stále plná prekvapení. Ani v mojich najcynickejších snoch som nečakal, že sa zobudím a zistím, že tretina Iraku je v rukách odnože al-Káidy – a že každý priateľ Spojených štátov v tomto regióne skončil s guľkou v hlave alebo rovno bez hlavy – a toto všetko bolo prácou obrovskej, dobre organizovanej a financovanej organizácie, o ktorej som ja, i zvyšok sveta, predtým nikdy nič nepočul.

Samozrejme, že dnes sme zaplavovaní informáciami o ISIS, vrátane množstva údajov o jeho financovaní, o ktorom sa hovorí, že je úplne pôvodné a nemá čo robiť so sponzorstvom štátu.

Tieto tvrdenia nekupujem. ISIS sa očividne teší štátnemu sponzorstvu zo strany Saudskej Arábie a Kataru a pravdepodobne tiež i Spojených štátov, keďže cieľom americkej politiky bolo potlačiť typy inklinujúce k Al-Kaíde v Iraku a podporovať ich v Sýrii, na základe pochybného predpokladu, že nikto z nich neprekríži porézne hranice medzi oboma krajinami.

Pre americkú politiku je samozrejmé, že tí, ktorí sa starajú aspoň trochu o americké záujmy, nepremýšľajú v dlhodobom horizonte a tí, ktorí v ňom premýšľajú, zase pracujú na tom, aby obetovali americké záujmy Izraelu.

Malo by to tiež hodiť trochu svetla na prekvapujúce hlasy proti americkej intervencii na Pravici, napríklad odDavida Fruma a Glenna Becka. Samozrejme, že najsilnejším hlasom proti americkej intervencii bol Izrael, keďže vznik ISIS-u vytvára spoločný záujem medzi Spojenými štátmi a Iránom, ktorý je hlavným spojencom šiítskej irackej vlády. Izrael si samozrejme želá, aby Spojené štáty zničili Irán, a preto poslednou vecou, ktorú si praje, je akýkoľvek druh spolupráce medzi týmito dvomi krajinami v Iraku.

Avšak v prípade, že Spojené štáty zostanú mimo Iraku, Irán takmer určite zakročí, čo môže umožniť Židom vykonštruovať v budúcnosti vojnu medzi USA a Iránom. Saudi by tiež volali po americkej intervencii v prípade takéhoto scenára. Koniec koncov je pre nich ľahké predať Američanom mémy typu: “Nemôžeme dovoliť Iránu, aby kontroloval irackú ropu, rovnako ako sme nemohli predtým umožniť Saddámovi kontrolovať kuwajtskú ropu”.

Prirodzeným sklonom každého amerického bieleho nacionalistu je pozrieť sa na súčasnú krízu a rozhodnúť o ďalšom postupe na základe amerických záujmov – v prípade, že by bola naša krajina seriózna. Alebo ak by to bola aspoň naša krajina. V takom prípade je správnou politikou nič nerobiť. Rovnako to bolo správne pred viac ako 10 rokmi, kedy bola táto krajina podvedená, aby sa zúčastnila poslednej irackej vojny.

Ale v istom bode by nás malo osvietiť, že Amerika už dlhšie nie je serióznou krajinou. A dlhšie nie je ani našou krajinou. Namiesto toho je len nástrojom medzinárodného židovstva a medzinárodného kapitálu – monštrom, ktoré prináša mizériu našim ľuďom i zvyšku planéty. Preto akákoľvek politika, ktorá je dobrá pre Ameriku, je zároveň zlá pre bielu rasu i celý svet. Ide jednoznačne o prípad, kedy platí, že “čím horšie, tým lepšie”. Tretia iracká vojna možno skoncuje s touto krajinou. A ak Amerika nastúpi na túto cestu, potom bieli Američania by mali byť tými poslednými, ktorí sa ju pokúsia zachrániť.

Post a Comment

Your email is never published nor shared.
 
Comments are moderated. If you don't see your comment, please be patient. If approved, it will appear here soon. Do not post your comment a second time.
 
Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Our Titles

  White Identity Politics

  The World in Flames

  The White Nationalist Manifesto

  From Plato to Postmodernism

  The Gizmo

  Return of the Son of Trevor Lynch's CENSORED Guide to the Movies

  Toward a New Nationalism

  The Smut Book

  The Alternative Right

  My Nationalist Pony

  Dark Right: Batman Viewed From the Right

  The Philatelist

  Novel Folklore

  Confessions of an Anti-Feminist

  East and West

  Though We Be Dead, Yet Our Day Will Come

  White Like You

  The Homo and the Negro, Second Edition

  Numinous Machines

  Venus and Her Thugs

  Cynosura

  North American New Right, vol. 2

  You Asked For It

  More Artists of the Right

  Extremists: Studies in Metapolitics

  Rising

  The Importance of James Bond

  In Defense of Prejudice

  Confessions of a Reluctant Hater (2nd ed.)

  The Hypocrisies of Heaven

  Waking Up from the American Dream

  Green Nazis in Space!

  Truth, Justice, and a Nice White Country

  Heidegger in Chicago

  The End of an Era

  Sexual Utopia in Power

  What is a Rune? & Other Essays

  Son of Trevor Lynch's White Nationalist Guide to the Movies

  The Lightning & the Sun

  The Eldritch Evola

  Western Civilization Bites Back

  New Right vs. Old Right

  Lost Violent Souls

  Journey Late at Night: Poems and Translations

  The Non-Hindu Indians & Indian Unity

  Baader Meinhof ceramic pistol, Charles Kraaft 2013

  Jonathan Bowden as Dirty Harry

  The Lost Philosopher, Second Expanded Edition

  Trevor Lynch's A White Nationalist Guide to the Movies

  And Time Rolls On

  The Homo & the Negro

  Artists of the Right

  North American New Right, Vol. 1

  Some Thoughts on Hitler

  Tikkun Olam and Other Poems

  Under the Nihil

  Summoning the Gods

  Hold Back This Day

  The Columbine Pilgrim

  Confessions of a Reluctant Hater

  Taking Our Own Side

  Toward the White Republic

  Distributed Titles

  Reuben

  The Node

  The New Austerities

  Morning Crafts

  The Passing of a Profit & Other Forgotten Stories

  Gold in the Furnace

  Defiance